Бетон товарний, керамзитобетон, розчин
В сучасному будівництві бетонні суміши використовується для самих різноманітних цілей.
ТОВ «ЕНЕРГЕТИК»
виготовляє бетонні суміши у відповідності з характеристиками, які
отримує при замовленні
.
Бетонна суміш
складається з декількох компонентів:
в'яжуча речовина
(цемент),
пісок
,
наповнювач
(дрібний або великий, наприклад, щебінь),
вода
. На властивості отриманої суміші впливає концентрація перерахованих компонентів та різновиди наповнювача.
Властивості бетонної суміші при проведенні будівельних робіт визначає ряд характеристик, серед яких найбільш значуща -
зручноукладальність
. Цей параметр вказує на здатність розчину заповнювати форму і в результаті механічного впливу набувати однорідної структури заданої щільності. Зручноукладальність визначають
ряд факторів
:



  1. Рухливість бетонної суміші
    . Цей показник традиційно визначається по осаді сталевого конуса заввишки
    30 см
    , а діаметри верхньої та нижньої основ –
    10 та 20 см
    відповідно. Усічений конус встановлюється на рівній горизонтальній поверхні і в три прийоми заповнюється пробою бетонної суміші, яку потрібно ретельно утрамбувати металевим стрижнем-штиковкою. Загладив поверхню розчину і знявши конус, його слід встановити поруч. Коли бетонна суміш осяде, потрібно заміряти осад конуса - різницю його висоти і суміші, що осіла. Таким чином, можна визначити її рухливість.
  2. Жорсткість
    . Бетонні суміші бувають жорсткими та рухливими. Оскільки в твердих сумішах об'єм води невеликий, при їх укладанні доведеться забезпечувати потужне механічне ущільнення: вібротрамбування, пресування або тривале вібрування під навантаженням. Основна сфера використання цих сумішей – створення громіздких залізобетонних конструкцій на великих підприємствах, які можуть дозволити собі придбання таких ущільнюючих машин. На звичайному будівництві жорсткі суміші застосовуються набагато рідше. У рухомих сумішах вміст води вищий, ніж у жорстких.
  3. Зв'язність
    - властивість розчину зберігати однорідність. Маса не розшаровується при транспортуванні, укладанні та ущільненні. Найлегший компонент – вода. При вібруванні вона прагне вгору, одночасно переміщається і великий наповнювач: важкий частково осідає, а пористий спливає. Ці процеси призводять до погіршення структури бетону. Він втрачає однорідність, водопроникність бетону зростає, а морозостійкість навпаки знижується. Цьому можна запобігти, якщо підібрати оптимальний об'єм дрібного заповнювача та скоротити витрату води замішування, використовуючи пластифікуючі добавки.